Vierka Ayisi: Exotická kráska a jej cesta životom

Vierka, od útleho veku si bola v centre diania médií, nakoľko tvoj tatino je Fredy Aysi. Ako si to vnímala? Tešila si sa pozornosti kamier a veľkým ponukám alebo si si želala byť len obyčajná Vierka Ayisi?

Ja som sa nad tým nikdy nezamýšľala, nakoľko som to brala ako úplne prirodzené. Môj ocino ma vždy a všade brával so sebou, takze som od útleho detstva žila vo svete tréningov, skúšiek, kostýmov, akcií, samotných vystúpenií a jeho slávu som brala úplne normálne. Avšak,musím sa priznať, že v priebehu posledných rokov, keď som už staršia, si začínam uvedomovať, že mi to vadí- nemať vlastné súkromie, ísť niekam bez toho aby Vás ľudia spoznávali.

Ty si práve ten typ ženy, že sa za tebou nejeden chlap, dokonca aj žena obzrie. Na Slovensko máš veľmi exotický výzor a mnoho ľudí ťa označuje za “slovenskú Beyoncé.” Ako to vnímaš ty?

Úprimne, toto s tou slovenskou Beyoncé bolo na začiatku cca pred 8 rokmi veľmi milé, zlaté až také, že “vau” 🙂 , nakoľko je mojim veľkým vzorom. Napriek tomu mi to po istej dobe začalo prekážať, ľudia neriešili mňa ako Vierku ale mňa ako slovenskú Beyoncé a neustále nás porovnávali. Teraz keď to už počujem, iba mávnem rukou,nereagujem a poviem, že ja som “proste Vierka”.

Čo sa týka profesionálneho života, máš za sebou pár naspievaných pesníčiek, vlastné tanečné skupiny a tanečné centrá pre deti a mládež, najnovšie máš nový projekt: “Inspirit “, povedz nám o ňom viac.

Áno, mám nový projekt “Inspirit”, ktorý má viacero podkategórií. Jednou z nich je “Fit Inspirit”, čo je také netradičné online cvičenie, nakoľko je to kombinácia tanca, yogy, kardia a dokonca aj posiľnovania. Toto cvičenie je vhodné pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých. Tým, že je to online cvičenie ho môžete cvičiť napríklad v pohodlí domova a úplne zadarmo. Ďaľšou podkategóriou je hlavne yoga a s ňou spojené rôzne pobyty, workshopy a exotické sústredenia, ktoré sú spojené s yogou a so zdravým bytím. Taktiež vyučujem pravidelné hodiny yogy v Bratislave.

Na svojom profile si uviedla, že budeš hrať vo večernom filme od Mišky Čobejovej. Aké je to hrať s veľkými slovenskými hviezdami? Chcela by si sa herectvu venovať aj na profesionálnej úrovni?

Úprimne, toto je prvá otázka čo som dostala na túto tému lebo zatiaľ sa ma to nikto nespýtal, takže som veľmi prekvapená. Áno, je to pravda, dostala som takú ponuku od agentúry či by ma mohli navrhnúť režisérovi do danného filmu, a ja celá prekvapená, som skromne odpovedala, že áno aj keď som doteraz v žiadnom filme nehrala. Najväčším prekvapením bolo, keď mi za menej ako 24-hodín zavolali s tým, že: “Máš tú rolu” bez nejakého konkurzu. Naozaj ma to potešilo aj keď som bola nervózna z tých mien čo som počula, že budú moji kolegovia. Pri natáčaní tohto filmu “Krásne časy” boli ale na mňa všetci milí a prirodzene ma zapojili medzi seba. Ešte Vám môžem povedať, že tam budem hrať španielsku manželku Alexandra Bártu, ktorá sa s ním prišla rozviesť, avšak viac zistíte keď film vyjde. 🙂 V budúcnosti, by som určite chcela hrať aj keď nie som vyškolená herečka a mám voči tomu rešpekt.

Približne 3-4 roky dozadu, sa ti v Bratislave celkom darilo, mala si v Ružinove vlastné tanečné centrum, ktoré bolo neustále plné, no napriek tomu si sa rozhodla odísť pracovať do Dubaja. Koľko času si tam strávila a ako sa ti tam páčilo?

Strávila som tam 2,5 roka, musím priznať, že to bolo vzrušujúce takto žiť! Veľké mesto, veľa ľudí, neustály ruch, akcia, zábava, život. Veľa som si vďaka tomu pocestovala, spoznala veľa super ľudí. Dubaj a Arabské Emiráty úplne milujem dodnes a rada sa tam pravidelne počas roka vraciam, nielen kvôli osobným dôvodom ale teraz tam rozbieham taký yoga plán o ktorom Vám možno poviem neskôr. 🙂

Napriek úspechu v Dubaji si sa vrátila naspäť do Bratislavy. Prečo?

Po nejakom čase som zistila že potrebujem trošku kľud od toho neustáleho ruchu, diania, množstva ľudí. Chcela som troška spomaliť a nájst si inú rutinu. Aspoň na nejakú chvíľu. Tak som sa opäť vrátila domov na Slovensko. Tu som v tom období dostala super pracovnú ponuku a tiež mi chýbal veľmi domov, rodina a priatelia. Vďaka bohu v Dubaji mám do dnes úžasných priateľov a stále otvorené dvere.

Ďakujeme krásnej Vierke za rozhovor a prajeme veľa úspechov v aktuálnych aj budúcich projektoch.