Soňa Skoncová

Ahoj Sonik, ďakujeme ti veľmi pekne, že si prijala našu ponuku na rozhovor. Si známa najmä svojim šarmom, milým úsmevom a skoro vždy pozitívnou náladou. Udávaš módne trendy a taktiež bavíš ľudí svojimi spontánymi tanečnými krokmi a obrubníkovými príbehmi z LA.
Náš portál „People of Bratislava “ je predovšetkým o bratislavčanoch,  avšak ty sa ako osobnosť v hlavnom meste pohybuješ už veľmi dlho.

Soni, povedz nám prosím odkiaľ si, kde si vyrastala a prečo si si práve vybrala bratislavu ako miesto pôsobenia a žitia. Je ti bratislava okrem práce aj niečím iným blízka? 

Do Bratislavy som sa nasťahovala v dobe kedy som začala pracovať pre televíziu JOJ. Už predtým som sem často dochádzala kvôli môjmu pôsobeniu vo Fashion TV a dokonca som tu aj študovala posledné dva roky strednej školy na súkromnom gymnáziu. Cestovanie z Prievidze bolo vyčerpávajúce a tak mi nezostávala iná možnosť. Narodila som sa v Bojniciach a doteraz sa domov veľmi rada vraciam. Bratislava je však už môj druhý domov a toto mesto mám rada.

Ľudia ťa poznajú najmä z televízie, instagramu, športových kampaní, či rôznych modelingových prehliadok. Už ako veľmi mladá si sa dala na sféru modelingu, opíš nám ako to celé začalo, prečo práve modeling? Bol to vždy tvoj sen stáť na svetových mólach a byť tvárou rôznych značiek?

Modeling si našial mňa, nie ja jeho. Objavili ma ako 14 ročnú, mala som užasné bookerky a skvelú agentúru ktoré vždy za mnou stáli. Veľkou oporou mi bola samozrejme moja mamina.  Modeling je úžasný v tom, že vidíte krajiny o ktorých sa vám ani nesnívalo. Zažijete momenty, ktoré z vás spravia zodpovedného a dospelého človeka v priebehu pár mesiacov. Spoznáte množstvo ľudí, kultúr a častokrát si poplačete za svojou rodinou. Spomínam si, že keď som s mojim cestovaním začala mala som iba 15 rokov a odlúčenia bývali najhoršie, ale aj to sa dá zvládnuť. Doteraz však tvrdím, že modeling nie je pre každé dievča, ktoré je vysoké a štíhle. Musíte byť osobnosťou a mať na to, byť silnou a vytrvalou. Vydržať psychický nátlak, časté cestovanie a nikdy nekončiace prispôsobovanie sa úplne všetkému. Neľutujem ani jeden deň, ktorý som prostredníctvom modelingu zažila. Ani chvíle v ktorých mi bolo najhoršie, pretože ma vždy posunuli vpred. Ďakujem za to, že som si tým všetkým mohla prejsť a stať sa človekom, akým som dnes. Naučil ma vyznávať tie najdôležitejšie hodnoty a vážiť si to čo mám. Otvoril mi dvere v mnohých smeroch a pomohol mi splniť si svoje sny. Príležitosťou akou bol pre mňa modeling mi naozaj zmenil život!

Ako jedna z mála sloveniek si sa ocitla už aj na červenom koberci, na udeľovaní cien OSCAR, kde si robila spoločnosť hercovi Sashovi Baronovi Cohenovi (Borat). Také niečo musí byť veľký zážitok, až splnený sen. Ako si to celé vnímala? Ako sa ti podarilo takto preraziť v zahraničí? 

Celý kolotoč okolo Oscarov som poriadne ani nevnímala. Pripadalo mi to všetko ako sen. Nikdy som ani len nepomyslela na to, že by som sa ja mohla ocitnúť počas môjho veľmi krátkeho pôsobenia v USA na tak prestížnej udalosti v Hollywoode. Do poslednej chvíle som netušila čo ma čaká a bola som veľmi nervózna. Všetko som si to uvedomila až keď som prišla na apartmán, keď bolo po všetkom. Bola som neskutočne dojatá. Moja tvár obletela v sekunde celý svet. Až vtedy som si uvedomila, kde som bola a čo som zažila. Ten pocit bol naozaj neopísateľný a nikdy na to nezabudnem!


LA je miesto kam sa veľmi rada vriaciaš, kde to poznáš ako svoju dlaň a spolu s priateľom nás vždy, v čase Vašej dovolenky bavíte rôznymi instagramovými príbehmi a zásobujete dobrými radami či cestovateľskými postrehmi. A Soni, najmä nádhernými fotkami. Je LA, miesto kam by si sa niekedy opäť vrátila žiť? Ba dokonca vychovať deti? 

Prvýkrát som do Los Angeles prišla pred 8 rokmi. Bola to láska na prvý pohľad. Máme tu úžasných priateľov a veľmi radi sa sem vraciame a vyhovuje nám to tak, ako to momentálne je. Neviem čo bude o pár rokov. Ale jedine v LA si viem okrem môjho domova predstaviť život J

Podľa nás, si veľmi zcestovaná osoba, čo sa častokrát odráža aj na tvojom štýle obliekania. S módou si popredu a ty s dokonalou postavou si môžeš dovoliť naozaj všelijaké odvážne kúsky. Prezrad nám kde najradššej nakupuješ, v čom sa cítiš najpohodlnejšie a máš niečo čo by si si na seba nikdy nedala alebo to odcudzujes ak to vidíš na niekom inom? 

Rada kombinujem, vo svojom voľnom čase nosím skôr street style, ktorý som pochytila hlavne v LA, V mojej práci nosievam viac elegantnejšie veci, keďže si to moja práca vyžaduje. Najnovšie som si obľúbila Austrálske značky. Keď sa mi niečo páči kľudne mu to hneď pochválim aj keď len vidím niekoho na ulici, túto vlastnosť som pochytila od Američanov je mi to veľmi sympatické. Vtipné však je že ľudia na Slovensku na tie pochvaly nevedia reagovať 😀


Máš krásnu postavu, ktorá určite nikoho oku neunikla. Ako som už spomínala, môžeš si na seba obliecť naozaj čokolvek a vyzerá to top. Ako sa stravuješ? Držíš aj nejaké diéty, alebo zješ všetko načo máš chuť? Keď máš psíka musíš mať určite ako aj Adela veľa pohybu. Chodievate spolu s Lolkou behávať alebo sa prechádzať do lesa? 

V poslednej dobe sa venujem pilatesu, ale necvičím pravidlene a rada to striedam s iným športom napríklad s jumpingom. Veľmi často sa mi totiž stáva že cvičenia omrzia. No asi nikdy ma neomrzia prechádzky s Lolkou. Tie sú proste naše a denne niekedy nachodíme aj 10 km. A diéty tie ma nikdy nezaujímali, radšej si pôjdem zacvičiť keď treba ale jedla sa proste nevzdám nikdy 😀
 
Keď už sme pri móde a životnom štýle , sama si založila značku „ I LOVE KUKU „, ktorá predstavuje písmenkové prívesky a rôzne farebné náramky, ktoré si väčšina ľudí hneď obľúbila. Čo ťa inšpirovalo k jej založeniu a čo „KUKU “pre teba znamená ? 

KUKU pre mňa znamená tak veľa. Túto značku sme si založili spoločne s priateľom v roku 2015 a ani sme netušili akou úspešnou sa stane. Dali sme však do toho všetko. Naše srdce, trpezlivosť a lásku k tomu čo robíme a ja pevne verím že vďaka tomu to funguje. Čo však dáva dušu našej značke sú naši spokojní zákazníci. Verím, že ľuďom naše písmenká a náramky prinášajú do života radosť a úsmev. Tak ako robí radosť nám, ich úžasná spätná väzba za ktorú sa chcem veľmi pekne poďakovať.

 
Tvoje doplnky nosí aj veľa celebrít, ktoré sa často zobrazujú na televíznych obrazovkách TOP STARU, ktorého si moderátorka. Moderovanie je po modelingu a vlastnej značke tvoja ďalšia aktivita. Ako to celé robíš, že si dobrá v rôznych sférach showbiznisu, či biznisu? Vždy si sa chcela orientovať na viac vecí alebo to prišlo všetko samé od seba? 

Ja ani neviem proste vždy som si išla za svojimi snami a všetky veci ktoré v živote robím sú v podstate mojimi vytúženými. Tak isto je to aj s mojimi sociálnymi sieťami čo beriem za ďaľšie „povolanie “ktoré mi zaberá nemálo času. Je to súčasť môjho života a mojej práce ktorá ma živí. Hlavnou myšlienkou pre mňa bolo vždy inšpirovať ľudí, aby žili každý deň naplno, aby boli šťastní, aby sa nebáli žiť svoje sny. Spätnou väzbou pre mňa je ich podpora, ktorá ma ženie vpred.

Popri práci stíhaš aj cestovať a naplno sa venovať svojej fenke Lolke, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou tvojej rodiny. Spolu s Robom tvoríte pár, už veľmi veľa rokov. Prezrad nám prosím ak môžeš, čo stojí za Vašim dlhotrvajúcim krásnym vzťahom? Je to cieľ skoro každého z nás, nájsť spriaznenú dušu, ktorá nás bude sprevádzať životom. Možno im vaše rady pomôžu k jeho dosiahnutiu. 

 U mňa funguje jedno na prvý pohľad jednoduché, ale dôležité pravidlo – nikdy nebrať partnera ako samozrejmosť. Ani fungujúci vzťah. Ako záhrada, o ktorú sa nikto nestará, spustne a zdivie, zarastie burinou. Presne tak je to aj so vzťahom. Nestaráte sa? Nepolievate? Zvädne a upadne. Chlad vo vzťahu prichádza práve preto, že nemáme chuť vylepšovať, pracovať, úprimne komunikovať a počúvať partnera. A nestačí sa baviť iba o tom, kto urobí nákup, kto uvarí večeru. Dvojica sa musí rozprávať aj inak. O svojich pocitoch, túžbach, problémoch, o tom, čo toho druhého trápi alebo teší. Byť spolu a zdôverovať sa so svojimi pocitmi, to je to, na čo žiadny pár nesmie zabúdať.

Sonička, ku koncu nášho rozhovoru by som ťa veľmi pekne chcela poprosiť. Ak máš nejaký odkaz pre followerov našej stránky, prípadne svoje životné motto, bola by si taká zlatá a zdieľala ho teraz s nami? 

Snívať a žiť svoj život naplno každý deň!

Ďakujeme ti veľmi krásne za milý rozhovor a prajeme ti do života všetko len to dobré. Pozdravuj Lolku a Roba a veľmi sa už tešíme na vaše ďalšie fotky a príbehy.

Drž sa Soni!

 

Volám Sarah Bobriková, mám 21 rokov a pochádzam z Bratislavy. Momentálne nastupujem na UK do 4. ročníka pedagogiky.Som toho názoru, že každý jeden človek nesie svoj príbeh, ktorý môže byť motiváciou či ponaučením pre iných. Taktiež nesmierne milujem zvieratá, čiže keď ma v noci stretnete hľadať stratené mačiatko po ulici tak sa len pridajte