Pole dan­ce taneč­níč­ka Nina Peráč­ko­vá

Ninka je 25 ročná, ambiciózna žena, ktorá robí to, čo miluje a miluje to, čo robí. Jej najväčšou hodnotou a posolstvom je šťastie. Štúdio The No Limits gym je jej druhým domovom a najlepšie sa cíti práve tam. Je skromná, nerada na seba púta pozornosť a šíri z nej veľmi pozitívna energia a radosť zo života.

NO LIMITS je názov vášho gymu. Ako tento názov vznikol?

Vznikol úplne jednoducho. Zamerali sme sa hlavne na to, aká cieľová skupina k nám chodí a čo tí ľudia hovoria ešte pred tým, ako sem prídu. Povedia si, že majú veľa kíl, veľa rokov, slabé ruky, brucho a že to určite nezvládnu. Týmto názvom NO LIMITS, som chcela vyjadriť to, že tento priestor je úplne bez limitový, bez ohľadu na hmotnosť alebo vek. My osobne razíme cestu veľmi priateľského prístupu a toho, že keď ku nám do štúdia príde človek, tak to nie je klasické trénovanie typu „Dobrý deň tu si dajte 10 minút na páse a ideme na to“ . Práve naopak, je to o tom, že keď k nám niekto príde, privítame ho a všetko mu u nás ukážeme, porozprávame sa s ním o jeho predstavách a cieľoch, spýtame sa ho, ako sa má, čo robil, aký mal víkend a potom ideme cvičiť, pri tom sa tiež veľa krát zasmejeme a na konci tréningu sa ešte porozprávame, kto čo varil, robil a podobne, jednoducho sa snažíme byť naozaj priateľskí, aby sa u nás cítil každý ako doma.

Čo by si chcela ľuďom, ktorí pociťujú určité limity, ale aj ostatným odkázať alebo poradiť?

Nikdy sa netreba vzdávať a treba si ísť za svojim cieľom alebo snom. Pretože, ak si človek hneď na začiatku povie, že to nezvládne, tak to je veľká škoda. Podľa mňa každý jeden človek, ktorý niečo naozaj chce a bude pre to drieť, tak to jednoducho dosiahne.

Ako dlho sa venuješ pole dance a pamätáš si ešte tvoje začiatky?

Veľmi dobre si pamätám na moje začiatky, pretože neboli jednoduché. Veľa ľudí, ktorí ma vidia teraz cvičiť si myslelo, že som rodený talent a to nie je ani zďaleka pravda. Pamätám si obdobie, keď som cvičila, bolo to po rozchode a ja som vôbec nevládala, bola som zničená, uplakaná a slabá. Vtedy som sa rozhodla, že chcem robiť niečo, čo ma bude baviť a bude iné od ostatných športov. Našla som si pole dance, vyskúšala som to a zistila som, že to vôbec nie je jednoduché. Moja prvá hodina bola taká, že som sústavne padala na zem, pretože sa mi strašne šmýkali ruky, boli slabé a ja som sa neudržala. Keď ma to ale chytilo, vedela som, že miesta kde učím pole dance budú iba takou prestupnou stanicou a raz si otvorím vlastné štúdio. Teraz je to štvrtý rok, čo sa venujem pole dance.

Čo sa týka priestoru, v ktorom sa tréningy uskutočňujú, je to iba tvoj priestor alebo sa oň delíš ešte s niekym iným?

Tento priestor máme spolu s mojim partnerom Martinom a momentálne zamestnávame 8 trénerov a máme tu toho na výber pomerne dosť veľa. Či už je to pole dance pre dospelých alebo pre deti, balet, street workout, aerial hoop a rôzne iné cvičenia.

Čo sa týka pole dance, stretávaš sa v spojitosti s týmto športom aj s negatívnymi názormi?

Je to veľmi individuálne. Pole dance sa stále rozvíja a jeho základným rozdelením je pole šport, ktorý je vyslovene akrobatický a pole exotic, ktorý je práve prevádzaný sexi štýlom, tanečne, ladne a ženy pri tom často tancujú na vysokých podpätkoch. Tým pádom je medzi týmito dvoma variantami podstatný rozdiel. Ľudia sú v tomto veľmi obmedzení, a keď si vytvoria jeden názor, tak už o tom ďalej nebudú pátrať a nepovedia si, že sa môžu aj mýliť. Ja sa ale musím priznať, že sa nestretávam so zlými názormi, pretože väčšina ľudí, čo ma pozná alebo sleduje moje videá vidí, že tam síce tá ladnosť je, ale je to skôr o tej silovej a akrobatickej stránke.

Tvoj priateľ je osobný tréner. Podporuje ťa v tom čo robíš a chystáte spolu aj nejaké nové projekty?

On je najlepší chlap na svete, akého som kedy spoznala. Tým, že je športovec máme toho veľmi veľa spoločného a je ku mne veľmi milý, pozorný úplne ako chlap o ktorom snáď každá žena sníva. Neviem si predstaviť ,že by sme spolu už neboli. Môžem povedať, že je môj životný partner. Čo sa týka nášho gymu, tak toho chystáme veľmi veľa. Každú chvíľu vymyslíme opäť niečo nové a gym nás zamestnáva 24/7, takže novinky vypúšťame postupne aby bol čas na top prípravu a výsledok bol „dokonalý“. Z tých väčších projektov bude spoločný No Limits Summer Camp, slnko, more, pláž, veľa tréningov a pohody, taká aktívna športová dovolenka .

Počas rozhovoru si spomínala, že spolu s priateľom bývaš v Bratislave, čo ti ako prvé napadne, keď sa spomenie toto mesto?

Úplne prvá vec, ktorá mi napadne, je tento gym NO LIMITS, potom domov, rodina a kruh mojich blízkych. Čo sa týka najobľúbenejšieho miesta v Bratislave, je to tento priestor, toto štúdio. Aj keď náhodou práve nemám tréningy, tak sem prídem, dám si kávu a jednoducho tu trávim najviac času, pretože to tu mám strašne rada.

Myslíš si, že Bratislava je dobrým miestom pre život?

Ja si myslím, že Bratislava je super práve v tom, že tu nie sú úplne vyčerpané všetky možnosti, čo sa týka toho, čo tu môže človek rozbehnúť a v čom môže byť úspešný. Podľa mňa si tu vie človek veľmi ľahko nájsť niečo, čo tu ešte nie je a v čom sa mu bude dariť. Má to iba jeden malý háčik, že tým ľuďom sa to veľmi nechce, nie sú až tak cieľavedomí a ak aj sú a náhodou im niečo na začiatku stroskotá a nepodarí sa im to, tak sa im už veľmi ťažko postaví naspäť na nohy.

Mohla by si nás trošku viac zoznámiť s tvojimi plánovanými projektami?

Čo sa týka budúcich projektov, tie sú možno prekvapivo spojené so zvieratkami. Veľmi milujem zvieratá, mám vyštudovanú aj veterinu a to je práve to, čomu by som sa chcela v budúcnosti venovať. Dve veci, ktoré najviac milujem, teda toto štúdio a zvieratá, sa chcem pokúsiť spojiť dokopy. Chystáme jeden deň, kedy by sme v našom gyme chceli cvičiť za nižšiu sumu a zároveň za dobrovoľný príspevok, aby sme na konci vyťažili nejakú sumu peňazí, ktorú by sme darovali organizácií, ktorá pomáha zvieratám, napríklad na postavenie nového útulku.

Tento rok toho bude naozaj veľmi veľa, od spustenia nášho e-shopu, rozšírenie merchu, cez dobročinné akcie až po spoločné kempy. Fungujeme tu ako jedna veľká rodina a jednoducho sa teším z toho, čo robím a zároveň sa teším na všetko, čo nás ešte len čaká.

Šíri sa z teba veľmi pozitívna energia, šťastie a radosť. Riadiš sa vo svojom živote nejakým mottom?

Do more of what makes you happy. Byť bez stresu a byť v živote šťastný, to je pre mňa to najpodstatnejšie, bez ohľadu na to, či máš na konte nulu alebo sto tisíc.