Petra Kuliková: La Donuteria

Už aj v Bratislave máme možnosť ochutnať Ameriku na dlani! Čo tým myslím? No predsa každý z nás pozná celosvetovo známe donuty! Väčšina z nás ich pozná z amerických filmov o  policajtoch, niektorí z nás si čo-to už pocestovali a túto úžasnú delikatesu mali možnosť ochutnať. My v Bratislave sme donedávna poznali donuty iba z reťazových supermarketov, ktoré okrem tvaru nemajú nič s donutmi spoločné. Všetko sa zmenilo vďaka Petre a jej tímu!

Petra, predstav sa nám trošku. Kto si? Čomu sa v minulosti venovala?Čomu sa venuješ dnes?

V minulosti som robila rôzne veci pre veľké korporátne firmy, veľa som cestovala, prešla som si od Ameriky až po Austráliu. Práve počas toho môjho cestovania po svete prišiel nápad s donutmi. Keď som videla ako v Austrálii všetci surferi majú donut v ruke, tak ma to veľmi inšpirovalo k tomuto chutnému biznisu. Z čoho som bola nemilo prekvapená bol pre mňa New York, ich donuty boli „klasické, americké, umelé- Homer Simpson donuts style“ (smiech) naopak veľmi milo ma prekvapilo cesto v Austrálii a Londýne. Priznám sa, že viackrát do roka vycestujem do sveta, aby som nabrala inšpiráciu napr. aj zajtra letím na štyri dni trošku „podegustovať“ londýnske donutky. (smiech)

Keď si otvárala „La Donuteriu“ aké boli očakávania? Bola si si istá, že to bude „boom“ a jednoducho to pôjde super, alebo naopak, mala si pochybnosti či to vôbec pôjde? Čo bolo na začiatku najnáročnejšie?

Moja myšlienka v hlave bolá jasná, buď pôjdem do maximálnej kvality alebo vôbec. Pod touto maximálnou kvalitou myslím úplne všetko od kvality cesta, ktorú sme „šperkovali“ rok, až po vizuálnu stránku priestorov. Čo bolo najnáročnejšie? Ako som už spomenula vytvorenie cesta trvalo vyše roka a to nebola žiadna sranda, nakoľko sme nechceli ani klasické americké, ale skôr lokálnejšie, „šiškovité“ donuty. Mali sme viac ako 50 pokusov o cesto, buď donuty nevyzerali ako donuty (smiech), alebo neboli chuťovo dobré. Už sme aj rozmýšľali nad tým, že to vzdáme. Ďaľšou náročnou časťou bolo zháňanie priestorov v centre mesta, rôzne povolenia atď.

Nemohli sme si nevšimnúť, že tvoje donuty môžeme dostať už aj v nákupných cetrách, avšak sú to iba spolupráce s inými značkami. Plánuješ otvárať ďaľie vlastné pobočky „La Donuterie“?

Pravda je taká, že plánujeme. ☺ S prvým s čím sme začali, sú dve nové vlastné „pekárničky“ mimo La Donuterie na Šafku, nakoľko je dopyt stále vačší, ale priestor nie. Miesto kde sa budú nachádzať je zatiaľ tajomstvo, no čoskoro sa to dozviete prostredníctvom Facebooku. Alebo viete čo? Keď nad tým tak rozmýšľam… prezdradím Vám, že jedno miesto bude práve v Mlynskej doline, pre študentov, nakoľko bol po tom veľký dopyt. ☺

Aká kategória ľudí podlieha Vašim donutkom? Sú to najmä študenti alebo si našla aj staršia veková kategória u Vás svoje miesto?

Po pravde úplne všetci. ☺ Kto si ich obľúbi, tak sa veľmi často vracia, za čo sme veľmi vďační, teší nás to a hlavne posúva dopredu. Rozdiel medzi vekovou kategóriou nie je až taký markantný, ako rozdiel medzi  dievčatami a chlapcami, predsa len diečatá mlsajú sladké radšej ako chlapci. Čo je pre mňa veľmi vzácne, keď dôjdu ľudia zo stredného Slovenska so slovami: „došli sme ochutnať Vaše vychýrené donutky“. To je pocit na nezaplatenie. ☺

V poslednej dobe sa rozbiehate stále s nejakými novými kúskami s názvom : „ top choice“, dnes bolo momentálne Raffaello, pred týždňom to bol donut plnený pudingom. Keď som prišla bolo niečo po 12 a nebol ani jeden kúsok, také sú skvelé.  Kde hľadáte inšpiráciu?

Veľa experimentujeme ☺. Dievčatá-pekárky vymýšľajú a aj ja sa zapájam. Niektoré nepustíme von, lebo nie sú úplne „wau, tip-top“ , no minimálne my si pochutíme. (smiech) Pre Vás chceme  vždy len najvyššiu kvalitu!

Máte ešte niečo nové? Máte nejaké ďaľšie novinky o ktorých zatiaľ nikto nevie? ☺

Plánujeme vyladiť úplne úžasnú kávičku k donutom, začíname spolupracovať s najlepšími pražiarňami na Slovensku, čo sa čoskoro zverejní. ☺ Ďalej máme v pláne ešte trošku vylepšiť dizajn aj z exteriérovej stránky, tiež chystáme veľa nových príchutí ( aj slané verzie nech si prídu všetci na „svoje“.) Mnohí nevedia, ale otvorili sme „La Donuteria“ aj v susedných Čechách, priamo v Brne.

30.11. ste oslávili svoje ročné výročie. Aké máte z toho pocity? Ako prebiehal tento deň? Máte nejaký pekný zážitok?

Úžasne. Sme nadšení, že máme toľko skvelých fanúšikov, veľmi si toho vážime. Na 1. narodeniny La Donuteria sme vymysleli súťaž, že ak si naši fanúšikovia správne tipnú koľko donutkov sme predali v úplne prvý deň co sme otvorili, tak presne rovnaký počet donutkov im na naše narodeniny rozdáme. Bolo to presne ´59 donutkov´. Správnu odpoveď tipli hneď dvaja, takže cenu si rozdelili. Narodeninový deň bol veľmi úspešný z hladiska predaja takze 1. narodeniny berieme úspešne.

Nakoľko ste na trhu iba rok, akou formou sa dostávate do povedomia? Prostredníctvom sociálnych sieti? Máte aj iné kanály?

Áno, snažíme sa byť aktívny aj prostredníctvom sociálnych sietí, venujeme tomu dosť času a pozornosti. Čo nám najviac pomáha na sociálnych sietiach sú naše 5* referencie, nakoľko si ľudia vážia našu maximálnu kvalitu a to je tá najlepšia reklama vôbec! ☺

Na záver by som chcela iba povedať, že ma teší reakcia každého jedného z Vás, po ochutnaní našich donutov! Vždy keď vidím za pultom tie Vaše rozžiarené oči, rozžiari sa mi srdce a myseľ. Ďakujem a prajem pekný deň