Nicole Lieskovská, 22 , fotografka 

„Fotiť som začínala vtedy, keď som sa presťahovala k otcovi. Spomínam si na časy, keď na mňa kričali a ponižovali ma. Reči typu, o čo sa snažím, čo si o sebe myslím, aj tak nikdy nebudem môcť fotiť ako full-time job a podobne. Ignorovali moje prvé pracovné fotenie a nútili ma ísť s nimi tam, kam som nechcela, namiesto toho, aby som robila to, čo ma bavilo. Vždy, keď k tomu, teda k foteniu prišla reč, počúvala som iba negatívne reči ohľadom toho, aká je to hlúposť a že to nemá zmysel.

Toto celé sa odohrávalo, keď som mala asi 17 rokov a bolo to pre mňa veľmi ťažké, pretože v tom veku je asi čas sa už konečne rozhodnúť, čo teda so životom. Ja som to naozaj milovala a v tom čase to bolo to jediné, čo ma tešilo a popritom som dostávala takýto feedback. Bola som zmätená a myslela som si, že som idiot. Nie som milionár, no momentálne je fotenie moja práca a aj keď som len na začiatku, je to môj full-time job“.

● Najlepší priateľ človeka
Mám 1 zmutovaného naháča, ktorého mi doniesol otec, potom som našla pri smetiaku cestou domov mačiatko, ktoré som oslovila a išlo so mnou až do brány, tak som si ho nechala. Frajer neskôr doniesol rotvíka, jeden môj známy zas potreboval dať preč svojho staforda, tak som si ho zobrala. Cez leto som zobrala 5 malinkých mačiatok, tiež som si skoro jedno nechala, no nakoniec majú všetky domov. Snažím sa pomôcť fotením vecí do aukcií alebo do útulkov. Jednoducho sa snažím pomôcť maximálne, ako sa dá.

● Kde sa cítiš ako doma?
Je veľa miest, kde sa cítim dobre, no ešte som nenašla miesto, kde sa cítim ako doma.

● Prvé čo sa ti vybaví, keď sa povie Bratislava?
Palisády alebo mesto počas svitania.

● Najobľúbenejšie miesto v Bratislave?
Stará tržnica – je tam krásne, svetlo, priestor, pocit. V sobotu tam býva trh s domácimi potravinami a hrajú tam random lúdia na klavír. Treba to určite zažiť.

● Myslíš si, že Bratislava je dobrým miestom pre život?
Nežila som ešte nikde inde, takže nemôžem hodnotiť. Mám pocit, že Bratislava je super v tom, že máš všetko blízko, každý každého pozná a jednoducho sa tu nestratíš.

● Odkaz Bratislavčanom
Ak vám tu niečo chýba, doplňte to.

● Motto ?
Where attention goes energy flows
Mám pocit, že hovorí samo za seba, proste tak funguje život. Na čo sa zameriaš, to sa jednoducho stane.