Michal Maco, 27, rok ženatý, spoluzakladateľ Bratisky, projektový manažér v developerskej firme

„Napadlo nám to spolu s Palkom Bartošom a Viktorom Blahom, hnevalo nás, že ľudia v Bratislave nosia mikiny a čapice s nápismi LA, NY, Miami a podobne, a pri tom s tým miestom nemajú nič spoločné, zatiaľčo Bratislava ma plno štvrtí so silnou vlastnou identitou, ktorú si ľudia aj uvedomujú. Akurát táto identita štvrtí nebola nijak premietnutá do niečoho, čo by ľudia mohli nosiť, zdieľať to s ostatnými vo verejnom priestore .Chceli sme týmto predovšetkým podporiť v ľuďoch prirodzenú hrdosť na miestá, v ktorých žijú alebo ich radi navštevujú a zároveň v nich rozvinúť taký zdravý lokálpatriotizmus. Predstav si situáciu, že by sa v električke stretli traja náhodní ľudia, každý v mikine Ružinov, Rača a Staré Mesto“.

● Prvé čo sa ti vybaví, keď sa povie Bratislava ?
Veľmi špecifické mesto. Podľa mňa, podobné mestá v Európe nie sú , pretože Bratislava nie je ani malomesto ani veľkomesto, ale je to nejaký taký hybrid medzi tým. Má svoje čaro, ktoré som nikde inde nezažil. Niečim ma jednoducho strašne baví.

● Máš nejaké najobľúbenejšie miesto v Bratislave?
Tých miest je viac, ale mám veľmi rád Zimný prístav, pretože má veľký potenciál a zároveň z neho cítim dobrú atmosféru. Veľmi rád mám Tehelné pole, Horský park a Funus, čo je krčma pri Horskom parku. V podstate máš pocit, že sedíš na dedine a pritom si v centre Bratislavy.

● Myslíš si, že Bratislava je dobrým miestom pre život? 
Podľa mňa je Bratislava skvelým miestom pre život, inak by som tu nežil. Ja som už prežil dlhšiu dobu v troch rozdielnych mestách. Žil som v Štokholme, v Berlíne a istú dobru som žil aj v Ľubľane, ale stále ma tá Bratislava istým spôsobom láka. Bratislava je svojim spôsobom strašne nedokonalé mesto, človek tu vidí veľmi veľa chýb, ktoré mu na jednej strane môžu prekážať na život, ale ja to skôr vidím ako potenciály. Dá sa tu toho tak strašne veľa zmeniť a dá sa tu toho tak veľa urobiť, že práve preto nie je nudná.

● Máš nejaký odkaz, ktorý by si chcel odovzdať Bratislavčanom?

Buďte hrdí na toto mesto, pretože naše mesto si to zaslúži. Nezatracujte ho, aj keď tých dôvodov k zatracovaniu je veľa, ale skôr sa snažme niečo robiť a posunúť to ďalej. Vždy mi je ľúto, keď sa aj moji kamaráti, ktorí sú veľmi šikovní, rozhodnú odísť žiť do zahraničia. Na jednej strane chápem ich rozhodnutie, pretože im možno prekáža život tu alebo je to pre nejaký ich osobný rozvoj. Ale Bratislava sa bude zlepšovať práve tým, že títo šikovní ľudia ostanú v Bratislave a začnú pre toto mesto niečo robiť. Inak sa naše mesto nepohne ďalej a ja si myslím, že počas posledných piatich rokov sa Bratislava posunula dopredu, smerom k príjemnému miestu na život a zásluhu na tom majú hlavne títo šikovní jednotlivci. Tá sila prichádza zdola.

● Motto?
Život je lajf.