Maroš Molnár: Tréner, ktorý mení životy ľudí

Maroš Molnár: Tréner, ktorý mení a motivuje životy ľudí, nie len v televíznej show Extrémne premeny, nám prezradil, kto naopak v živote motivuje jeho a aké to bolo postaviť sa pred kameru bez predošlých skúseností. Ak aj vy potrebujete kúsok motivácie, myslím, že ju načerpáte z nášho rozhovoru.

Kedy ste zistili, že práve šport bude to čomu sa chcete venovať a čo vás bude živiť?

Keď som mal asi 4 roky, rodičia ma prvý krát priviedli k športu. Či už to bolo lyžovanie alebo basketbal, šport ma chytil za srdce. Postupne som sa dostal až k atletike, pri ktorej som aj zostal.

Nerozmýšľali ste v minulosti nad tým, že by ste sa dali na dráhu profesionálneho športovca v inom odvetí ako je atletika? Predsa len chlapci vo veku v akom ste vy začali so športom, snívajú o kariére hokejistu alebo futbalistu.

Nie, nikdy som popravde nad ničím iným ako nad atletikou nerozmýšľal aj preto, že môj otec ma k tomu stále smeroval. Vždy som chcel byť profesionálny atlét a robil som všetko preto aby som svoj sen dotiahol dokonca. Možno teraz s odstupom času by som si našiel iný šport, ktorý by ma rovnako bavil, ale bol by to určite individuálny šport.

Aký šport by to teda bol?

Triatlon alebo tenis.

Keď ste sa dozvedeli, že budete trénerom a mentorom pre ľudí, ktorí sa prihlásia do extrémnych premien, aká bola vaša prvá myšlienka? Nerozmýšľali ste nad tým, ako to ovplyvní váš život?

Pred prvými castingami sme sa o tom s manželkou Zuzanou rozprávali. Vedeli sme čo všetko to môže zmeniť a priniesť do našich životov. Keď som castingy vyhral, nerozmýšľal som nad tým, bol som pevne rozhodnutý.

Mali ste pred Extrémnymi premenami skúsenosti s kamerou, pretože pôsobite ako úplny profesionál ?

Priznám sa, že pred kamerou som nikdy nestál, ak nerátam pár rozhovorov so športovcami. Bolo to moje prvé stretnutie aj so štábom a stým všetkým čo ma tam čakalo.

Čo je pre Vás najťažšie na extrémnych premenách?

Najťažšie je pre mňa zosúladiť čas. S manželkou máme svoje vlastné štúdio a ďalších klientov, takže si svoj čas plánujem na niekoľko mesiacov dopredu, aby som popri všetkom stíhal samozrejme aj klientov z premien. Ale ak máte úžasný tím ľudí okolo seba ako ja, tak sa to dá zvládnuť.

Vy motivujete obrovské množstvo ľudí, kto naopak motivuje Vás?

Vždy som chcel byť najlepší a to ma motivovalo sa stále posúvať vpred. Tým, že trénujem aj športovcov musím prinášať nové veci a obohacovať každoročne ich tréning, aby sa posúvali aj oni, čo sa nezaobíde bez štúdia, takže to je ďalší druh motivácie ktorú mám. To by sa samozrejme nedalo bez zázemia, ktoré mám doma a za to vďačím mojej manželke.

Ako vnímate popularitu, ktorú Extrémne premeny so sebou priniesli?

Beriem to pozitívne, neprenasleduje ma masa ľudí na ulici, takže je to fajn. Na opačnej strane mi to zobralo súkromie sociálnych sieti, pretože dostávam veľa správ a emailov a vždy sa snažím každému odpísať, čo vie byť niekedy nemožné.

Pracujete na ďalších častiach Extrémnych premien?

Určite by som bol veľmi rád, ak by sa začalo pracovať na ďalších častiach, zatiaľ ale nenatáčame.

Ako by sa s vami mohli spojiť ľudia, ktorí nemajú odvahu prihlásiť sa do telivízie?

Od januára budeme organizovať víkendové work shopy, kde sa môže ktokoľvek prihlásiť. Prihlásení absolvujú základné merania, bude tu dietológ z Extrémnych premien, ktorý im poradí so stravou, budú sa učiť cvičiť a na konci víkendu dostanú tréningový a diétny plán, aby vedeli ako majú pokračovať ďalej.

A na záver odkaz pre ľudí, ktorí sa stále nevedia zdvihnúť zo stoličky?

Nečakajte na pondelok, treba začať hneď!

Milujem cestovanie a doma dlho neobsedím, o to radšej sa vraciam naspäť domov do Bratislavy. Do Bratislavy,plnej zaujímavých ľudí, ktorých Vám budem postupne predstavovať pomocou mojich článkov.