Juraj Oravec, 28 , Kramáre Burgers Fresh & Hot

„Ja som človek skromný, takže podľa mňa ten úspech sa dostaví postupom času“

Single momentálne nie som, som šťastne zadaný, bezdetný, bez hypotéky na krku a som úspešný, mladý muž.

Rok na ulici
Treba mať hlavne oči otvorené, treba brať každého jedného človeka, ktorý sa príde najesť s úctou a s pokorou, treba vnímať ľudí a ich chute. Jednoducho, ten rok na ulici ma naučil to, že by som určite svoje zamestnanie nezamenil, lebo stojím od poobedia do noci na ulici a ten život mi plynie pred očami, som na vzduchu, ľudia chodia okolo mňa na autách hore dole z roboty, v zápchach, nervózni a v strese. Okej, končia síce o piatej poobede, ja končím o polnoci. Ale ja som si vybral toto zamestnanie, ja sa z toho teším a jednoducho, som oveľa zdravší a mám uvoľnenejšiu myseľ a myšlienky, čo sa týka celkovo rozmýšľania a aj rozhodovania o niektorých veciach v živote. Myslím si, že mne samotnému to určite prospelo, mať toto zamestnanie, ktoré mám.

Kde sa cítiš ako doma? Na Kramároch.

Prvé čo sa ti vybaví, keď sa povie Bratislava?
Jedna betónová džungľa , v podstate Dubaj na Dunaji.

Najobľúbenejšie miesto v Bratislave?
Mne sa strašne páčia miesta pri vodných plochách. Vyhľadávam pokoj a kľud a v našom meste sa mi napríklad páčia južné lesy, je to medzi Slovnaftom, Hamuliakovom a Rovinkou. Človek sa tam dostane iba po hrádzi a nájde tam rôzne mŕtve ramená a samozrejme Dunaj. Všetko dokopy vo mne evokuje čaro toho kľudu, pokoja a harmónie.

Myslíš si, že Bratislava je dobrým miestom pre život?
Bratislava nie je zlým miestom pre život pre ľudí, ktorí sú z kruhov tých lepších rodín, pretože tie kruhy sa držia medzi sebou, podporujú medzi sebou, a my čo sme “obyčajní“ ľudia z paneláku, z normálnych rodín, tak tí sa ťažko dostanú do tých vyšších kruhov. Takže tie potenciálne pracovné miesta sa nevytvárajú pre bežných ľudí. Ale nehovorím, že Bratislava je úplne zatratená, ale naozaj tu funguje to rodinkárčenie a to, kto koľko má peňazí a kto za kým stojí.

Odkaz Bratislavčanom
Nech menej chodia autom, nech viac využívajú vlastné nohy alebo iné alternatívne zdroje energie v Bratislave. Nech určite viac udržujú čistotu a poriadok v tomto meste lebo si nezaslúžime žiť v takej špine a v bordeli.

Motto?
Není umenie mať peniaze, ale si to vystáť.