Igor Novosad – Úspešný Slovenský hairstylista, odborník na nové trendy

Igor Novosad – Úspešný slovenský hairstylista, odborník na nové trendy.

Pôsobil si v relácii Zmenáreň, účinkoval v šou Milujem Slovensko, pre ženský portál robíš už desať rokov rubriku Premeny. V rannej šou Európa 2, si dokonca strihal so zatvorenými očami. Aké máš ambície do budúcna? Kde ťa prípadne budeme môcť najbližšie vidieť?

Pri každej profesii je dôležité aby sa človek neustále vzdelával a posúval ďalej. Následne svoje schopnosti a skúsenosti odpromoval a odovzdal medzi ľudí. Vždy som rád, keď môžem byť súčasťou skvelého projektu. Aktuálne som sa pustil do stavby domu, to je momentálne moja najväčšia priorita a taktiež som spustil vynikajúcu aplikáciu Money Money – šetri s nami. Je to aplikácia vďaka ktorej budete mať všetky informácie o vašom míňaní či zarábaní peňazí na jednom mieste. Výhodou je, že nie je závislá na internete. Naučí nás šetriť a naopak ukáže nám, kde míňame najviac.

Je nejaká méta v hair designe ktorú plánuješ zdolať, resp. kde sa vidíš o 10 rokov?

Plánujem sa udržať v silnej konkurencii na vysokých miestach a budovať značku ako najlepšie viem. K tomu samozrejme patrí sledovanie najnovších svetových trendov, techník ako aj inovácii. Verím, že o 10 rokov bude salón stále napredovať a vzdelávať nových kaderníkov.

Aké štýly strihov či úpravy vlasov považuješ za najnáročnejšie? 

Veľmi kučeravé tzv. afro vlasy

V dnešnej dobe plnej stresu trápia nejednu ženu či muža riedke vlasy, ako aj ich vypadávanie. Častokrát je to aj v génoch. Ale predsalen, vieš nám odporučiť nejaký návod, ako s týmto problémom bojovať?

Otázku ste položili veľmi presne – v dobe plnej stresu. Stres je jeden z najväčších faktorov, ktorý je zodpovedný nielen za vypadávanie vlasov. Treba niekedy spomaliť a dopriať si v živote viac úsmevu na tvári. Život je niekedy náročný, ale treba si ho stále spríjemňovať. Dnes sú už rôzne šarlatánske ,,100% zlepšováky“, avšak stále to nie je ono. Genetika je obrovský faktor a ťažko s ním bojovať. Ideálne je aspoň spomaliť vypadávanie a to zdravou výživou a žiadnym stresom. Vynikajúci doplnok je zinok a pravidelné zastrihávanie vlasov.

Máš trik, ako mať krásne a zdravé vlasy po celý rok?  

Starostlivosť a pravidelné strihanie či ošetrovanie je veľmi dôležité. Každé vlasy sú iné a preto treba zvoliť ten správny postup. Sem tam nejaký domáci recept. Starý dobrý recept „taký babičkovský“ je ten čo vravím stále: do šampónu rozdrviť dva pravé acylpiríny a umývať si tak vlasy. U nás v salóne máme šampón so zmesou bio zlúčenín. Je vhodný na každodenné použitie a má skvelé čistiace a regeneračné účinky. 

Aký je trend tohto roka resp. aké účesy budú kraľovať v lete?

U žien sú zatiaľ stále trendom presvetlené vlasy. U mužov už kratšie ofiny a pekne zastrihnutá kratšia brada.

V tvojom salóne máš aj tím špecialistov, ku ktorým sa ľudia vedia jednoducho objednať. Na čo kladiete dôraz pri službe Cut&Go?

Samozrejme na kvalitu a profesionálny prístup ku klientovi, ako aj dobre odvedenú prácu. Je to aj o samotnom vzdelávaní nás všetkých a sledovaní nových trendov. Spokojní klient je naša najväčšia priorita.

Práca kaderníka, je zároveň aj umením. Z posledných príspevkov na sociálnych sieťach vidím, že váš salón je niekedy pre mnohé ženy takzvaným salónom záchrany, keď už si nevedia dať rady.  S čím sa najčastejšie stretávaš?

Najčastejšie sa stretávam s domácimi pokusmi, alebo s nespokojným výsledkom u iných kaderníkov. Niekedy to ide opraviť na prvý krát a inokedy treba návštevu zopakovať ešte raz. Občas je to fakt mimoriadne náročne.

Čo miluješ na Bratislave?

Je to moja srdcovka a milujem ju už len s princípu, nehovoriac o tom že je to moje rodné mesto. Zo salónu vidím bratislavský hrad a vyhovuje mi že nie sme až taká metropola. Milujem Bratislavu hlavne keď je pekné počasie. Milujem Staré mesto a jeho atmosféru, letné terasy či kaviarne. Mám rád keď sedím v reštaurácii, kde je milý personál a vychutnávam si skvelé jedlo. Často sa mi stáva že porovnávam komunikáciu či služby práve so mnou alebo mojimi ľuďmi v salóne a v sekunde viem vycítiť či sa jedná o profesionálny alebo práve naopak neprofesionálny prístup.

Veľa mladých sa dnes snaží preraziť s podnikaním, čo by si im poradil? ako podľa teba uspieť?

Moja rada vyznie ako klišé: stačí na sebe makať a ísť si za svojim cieľom. Ale hlavne si treba vybrať ten správny ciel, ktorý chcem následne rozvíjať a pracovať na ňom. 

Kde berieš inšpiráciu pri tvojej práci? 

Najviac už momentálne na sociálnych sieťach Instagram, Facebook, YouTube, atď. A samozrejme na svetových spevákoch, speváčkach, hercoch či herečkách a pod. 

Vo svojej práci sa dennodenne stretávaš s rôznymi ľuďmi, známymi i menej známymi, ktorým spríjemňuješ deň a robíš ich krajšími. Čo však dokáže potešiť v práci Igora Novosada? 

Tých situácií a príjemných chvíľ s ľuďmi v salóne je veľa. No pre mňa je vždy kľúčové a robí ma zároveň šťastným, keď vidím ako sa klientke či klientovi začnú rozžiarovať oči pri finálnom výsledku a vidím tú obrovskú spokojnosť v duši. To je pre mňa najviac.

Ďakujem ti veľmi pekne za rozhovor Igor. Prajem ti aby si mal stále taký entuziazmus a nadšenie pre prácu ako máš aj teraz.