HOUSE MUSIC BROTHERS- Ak miluješ hudbu, tancuj s nami

 

Ahojte, veľmi pekne Vám ďakujeme za prijatie ponuky na rozhovor.Dnes, sa budeme rozprávať o komunite ľudí House Music Brothers, ktorá je dôkazom toho, že ak niečo naozaj milujete, privedie Vás to väčšinou k veľkým a najmä prospešným cieľom.

 

Kubo, povedz nám prosím koľko máš rokov, kde študuješ/pracuješ a čo ťa spája s HMB komunitou?

Ahojte, moje meno je Jakub Hrnčár a mám 26 rokov. Pracujem s financiami v mojom bežnom živote a ešte pritom hrám futbal celkom aktívne. Toto je táka moja tretia činnosť čo sa týka DJ-ingu a celkovo hudby. Už odmalička som veľmi veľa hudby počúval a sem tam som hrával na rôznych akciách ako DJ. Vždy ma to k tomu ťahalo, ale keďže som športoval na vysokej úrovni, nemohol som tomu venovať viac času. Ale raz na moje narodeniny sa niečo prelomilo a tak mi skrsol nápad, založiť takéto niečo ako je House Music Brothers ale vo veľkom a tak sa aj stala komunita HMB.

 

Povedz nám prosím o úplných začiatkoch House Music Brothers, aký bol toho priebeh a ako vôbec vznikol House Music Brothers ?

Chodievali sme na párty skupina kamarátov , vymysleli sme logo keďže sme boli a stále sme veľmi blízky kamaráti a navštevovali sme kluby kde hrali House. Ked’ sme si to do angličtiny preložili vzniklo House Music Brothers. Ludia nás zastavovali a pýtali sa nás kto sme, čo robíme a postupne sa k nám pridávalo viac a viac ľudí. Až v deň mojich narodenín, sme sedeli v Sybile na terase s kamarátmi a na chvíľu sme sa presunuli pozrieť dole do klubu, kde nikto nebol len DJ, sám. Vtedy mi v hlave skrsol nápad. Keďže ma vždy bavilo organizovať a táto myšlienka si vyžadovala zorganizovať niečo veľké mi napadlo usporiadať akciu pod našim vedením  a tak spraviť historicky prvú akciu House Music Brothers.

Vypýtal som si kontakt na majiteľa klubu, ktorý sa so mnou stretol a naša akcia sa uskutočnila 15.9.2016, stále si to pamätám ako keby to bolo dnes. Predčila úplne naše očakávania, čakali sme približne 30-50 ľudí a nakoniec sa nahrnulo 200, až sa nezmestili všetci do klubu a čakali kým sa dostanú dnu. Ľudia prišli z rôznych miest vlakmi ako Nitra, Banska Bystrica a pod. Bolo to veľmi milé prekvapenie, keďže nebola žiadna platená reklama len vypísaná udalosť na Facebooku. Ale tým, že sme sa poznali viacerí sa to roznieslo a prišlo neskutočne veľa úžasných ľudí.

 

Toto bola prvá a následne o mesiac ďalšia na tom istom mieste. Zhoda náhod sa na tej párty objavil aj majiteľ Monkey klubu v Trnave, ktorého zaujalo čo sme spravili a tak o pár týždňov sme už hrali uňho. Hrali preto, lebo nielen organizujeme akcie, ale ja osobne aj na našich akciách hrám ako DJ- Jake Miracle.

Odvtedy sme odtancovali a odzabávali dálších 10 párty House Music brothers.

 

Kto ste „vy“? Koľko Vás momentálne HMB komunitu tvorí členov ?

Proste my 😛 To sa ťažko dá takto povedať. Je nás strašne veľa  z rôznych kútov Slovenska. Moji blízky, kamaráti, ľudia ktorých poznám z futbalu a najmä ľudia ktorých spája dobrá atmosféra, fajn ľudia a najmä hudba. Postupne sa k nám pripájalo a stále pripája množstvo ľudí takže sa počty stále menia, nejde to presne povedať. Na akciách býva plný klub čo je cez 400-500  aktívnych ľudí.

 

Boli medzi Vami aj ľudia ktorý to ťahali s Vami zo začiatku, ale neskôr si povedali že táto hudba nieje pre nich?

Nie, skôr naopak. Ja som mal house vždy rád a aj som ho počúval. Na byte som si ho vypeckoval a spolubývajúci zatvárali dvere ako im to už liezlo na nervy. Až nakoniec sme ich prehovorili na party s nami a už o chviľu mali tričká s našim logom a chodili s nami pravidelne. Vlastne vďaka týmto ľudom ktorých teraz spomínam taktiež  komunita House Music Brothers vznikla.

 

Vravel si, že si DJ na Vašich akciách, opíš nám to prosím. Kde trénuješ? Hrávaš vyslovene sám alebo máš partnera pri hraní ?

Začal som úplne random, ani som nevedel čo vlastne robím. Ale absolvoval som rôzne akcie. Trénujem zatiaľ len doma na byte. Ale čo mi pomohlo najviac, je to že som absolvoval akcie s DJ-om Johnny de City, ktorý hráva na Europe2. Johnny už zažil aj našu akciu začiatkom tohto roka, takže nás videl a bol z toho nadšený čo sa to deje, lebo následne prišiel na dálšie dve.

Na začiatku mi taktiež pomohol aj DJ Elsy, jeden z najlepších na Slovensku čo sa elektronickej hudby týka, takže on mi dal základy.

Ale momentálne trénujem sám a len občas sa spojíme.

 

Čiže na Vašim akciách hrá čisto elektronická hudba či aj niečo iné?

To je to čo si veľa ľudí myslí, že elektronická hudba je len to „tuc-tuc“, ale v skutočnosti je tam pomixovaných veľa skladieb rôznych žánrov. Ale všetko je to o DJ-ovi. Práve on musí vedieť ako má s ľudmi robiť aby ich neunudil. Od začiatku si DJ musí ľudí nachystať a postupne vedieť narábať s ich emóciami. Tá hudba, ked‘ viem akú pesničku idem zahrať, viem čo sa bude na akcií diať.

 

Ako to funguje na Vašich akciách? Platí sa nejaká vstupenka alebo fungujete zadarmo ?

Keďže to máme v kluboch, o všetko je postarané. Technika, vybavenie a bar nám poskytne klub, ktorému to všetko vrátime vo forme zaplatenia vstupného do klubu. Suma sa samozrejme od klubu líši a hradí si ju každý člen osobitne pri vstupe. Zatiaľ nám to takto funguje a je to v kluboch bežné. Stalo sa nám už aj taká vec, možno trošku od témy, že nám prestali fungovať repráky počas akcie. Vtedy sa ukázala sila komunity a ľudí, tak, že desiatky ľudí House Music Brothers išli bez váhiania cez celé mesto po náhradné do iného klubu.

Takže aj vďaka tomu, že sme komunita, chceme aby sa ľudia u nás zabavili a cítili dobre a nie platili za akcie a zháňali lístky. Platíme len klubom symbolický poplatok na čiastočné pokrytie nákladov.  

 

Máte aj vlastný merch. Vie si ho každý vyrobiť sám, alebo si ho zakúpia u Vás ako znak členstva?

Na začiatku som aj posielal logo, ale nepredávali sme tričká ešte žiadne. Nemyslím si, že je ešte nato čas. Ale vždy ked’ je záujem dáme tričká vyrobiť pre kohokoľvek.

 

Čo chystáte najbližšie? Majú sa ľudia možnosť tešiť aj na nejaké prekvapenie ?

Ďalšia naša akcia bude 20.10.2018 v Trnave, takže ste všetci pozvaní do Monkey klubu. Je to ešte stále v štádiu riešenia ale vždy sa pri organizovaní snažíme vymyslieť niečo nové. A dúfam, že aj na tejto akcií Vás čaká prekvapenie , plánujeme to 😛

 

Prosím ťa ešte takto nakoniec, čo by si odkázal našim čitateľom a celkovo ľudom, možno aj za celú komunitu?

Ďakujeme, že ľudia šíria našu House Music Brothers myšlienku  a že je Vás stále a stále viac a hlavne: „ If you love music dance with us!“

 

Ďakujeme veľmi krásne za Váš čas uprímné slová a najmä ochotu sa podeliť s nami o Váš príbeh. V mene People of Bratislava Vám želáme, nech s Vám darí a nech sa ako komunita len rozrastáte. Možno sa niekedy na nejakej akcií vidíme ☺

Držte sa!