Filip Šebo: futbalista, model, triatlonista

Život je jedna veľká story, ktorú keď budem rozprávať hocikomu tak chcem aby ho zaujala. Preto chcem v tom pokračovať a stále sa baviť životom ako doteraz.

 1. Čau Filip, ako sa darí? Aký si mal deň?

Ahoj, darí sa super, akurát som došiel z tréningu, takže jemne som unavený ale inak fajn. Všetko je ako má byť, každý deň mám taký aký si ho zariadim, to každému odporúčam.

 

 1. Väčšina ľudí ťa pozná ako úspešného futbalistu, ktorý hrával v Škótsku, Francúzsku ale aj za slovenskú reprezentáciu. Ako si spomínaš na toto obdobie tvojho života?

Na toto obdobie spomínam rád, bolo to pekné obdobie, spoznal som neskutočne veľa ľudí, ktorí mi dali cenné rady do života. Naučil som sa veľa jazykov, čo je v dnešnej dobe nenahraditeľná zručnosť. Precestoval som veľa krajín ale hlavne som spoznal sám seba, pretože stale hovorím, že najväčšia škola je svet.

 

 1. Chcel si byť od malička športovcom, futbalistom alebo rozmýšlal si aj nad inou životnou cestou? Ak áno, čo ťa presvedčilo na šport?

Ak mám byť úprimný neviem aké som mal možnosti keď som bol malý, ale pamätám si ako ma otec zobral v 5 rokoch na prvý tréning do Petržalky a už nebolo úniku. (smiech) Možno som mohol robiť v živote niečo iné, ale v som mu vďačný aký smer mi udal. Keď sa na to retrospektívne pozriem bola to správna voľba.

 1. S futbalom si prestal v najlepších rokoch a chvílu si sa venoval modelingu (priležitostne). Myslíš si, že sa dá na Slovensku uživiť modelingom ako chlap?

 Vieš čo, toto neviem úplne presne posúdiť, keďže som to nerobil nikdy ako full time job. Ja keď fotím tak preto lebo chcem, lebo mám rád danú značku alebo kampaň, nie preto aby som zarobil. Ale zo životnej skúsenosti viem, že keď je niekto v niečom dobrý a spojí to s biznisom, tak môže zarobiť.

 

 

 1. Je jasné, že futbalisti vo všeobecnosti športovci nemajú núdzu o jemné pohlavie. Čo ty a ženy? Máš ideálnu predstavu frajerky, ženy? Podľa čoho si vyberáš frajerku?

 Hahaha. Dobrá otázka. Ideálna predstava? To u mňa neexistuje, je mi jedno či je to blondýna alebo brunetka, musí ma očariť prvým pohľadom, okamžite musí prebehnuť iskra a potom začínam o tom premýšlať, takže zvyčajne do pár minút viem, či sa mi žena páči alebo nie.

 1. Aj po úspešnej futbalovej kariére si ostal pri športe, začal si naplno robiť triatlon. Vieme, že trénuješ s najlepším slovákom Rišom Vargom, takže berieš to vážne. Aké bolo tvoje prvé spojenie s týmto športom? Aké máš ambície? Trúfaš si aj na velké eventy možno MS alebo Olympiáda, alebo to máš ako hobby, ktorému venuješ veľa času a baví ťa to?

Ja som bol vždy profesionálny športovec, takže asi sa nedalo čakať, že po futbale budem len tak sedieť na zadku a užívať si. Milujem tento šport, pretože sa dá robiť hocikde a s hocikým, jediné čo potrebujete je bicykel tenisky a chuť. Od doby čo trénujem s Rišom Vargom, tak nabrala moja príprava profesionálny spád a mňa to baví dvojnásobne. A ciele? Vždy s úsmevom príjsť do cieľa, to je najkrajší pocit, každí kto to zažil vie o čom rozprávam.

 

 

 1. Aký je tvoj ranný rituál? Čo spravíš hneď prvé, keď sa zobudíš?

Dám pusu môjmu Gigimu (čičava) a potom si idem dať pohár vody. Snažim sa zapnúť telefón až neskôr ako hneď po zobudení. Potom hneď skáčem do vody na plavecký tréning, šport na ráno je super.

 1. Narodil si sa v Bratislave aj futbal si hrával za Artmediu Petržalku neskôr za Slovan Bratislava. Čo ťa prvé napadne keď sa povie Bratislava?

DOMOV.

 1. Aké miesta v Bratislave máš rád a prečo?

Najradšej trávim čas v mojom byte, mám veľkú terasu kde naberám energiu, nabíjam sa tam pred daľšími výzvami.

 1. Čo sa ti naopak na Bratislave nepáči?

Nechcem vyznieť arogatne, ale nemám rád ľudí, ktorí nie su z Bratislavy a myslia si, že sú Bratislavčania, nič v zlom ale určite každý z nás pozná tento typ ľudí.

 1. Tvoje motto?

TU A TERAZ!

 1. Odkaz Bratislavčanom

 Buďťe šťastný a rešpektujme sa navzájom. Dik za rozhovor.