Edyn, youtuber

Keď som začínal a streamoval som hry, tak som si založil fanpage na facebooku. Mal som tam až 5 lajkov, všetky od mojich kamarátov, plus jeden bol môj. Potom som to poslal ešte jednému kamarátovi a on mi napísal, že hahaha načo to robíš, aj tak ťa nebude nikto sledovať. Dosť veľa ľudí v to neverilo a na to by som aj chcel poukázať, že takéto reakcie veľa ľudí odradí od toho, čo majú radi a povedia si, že na to asi naozaj nemajú a neveria si. Práve kvôli takýmto rečiam. Ale mňa to práve že ešte viac motivuje, aby som tomu človeku ukázal, že na to mám.

● Čo ti ako prvé napadne, keď sa povie Bratislava?
Mesto s nevyužitým potenciálom. Mrte mesto podľa mňa, ktoré má extrémne dobrú polohu, keďže je úplne v strede Európy. Už len keď si zoberieš, tak to pobrežie, ktoré máme pri Dunaji je krásne a nič tam nie je. Z jednej strany okej, Eurovea, Riverpark, ale z druhej strany nič, iba les, ktorý by mohol byť kultivovanejší a zároveň by mohol byť krásnym turistickým lákadlom, mohli by tam byť lavičky, parky, sady, kam by človek mohol prísť a relaxovať. Namiesto toho tam je skôr prales a akurát miesto na venčenie psov. Turista sem potom príde a nemá tu čo robiť. Za šesť hodín prejde centrum mesta a potom si akurát tak môže zobrať autobus z pod mosta do Viedne. A to je chyba. Proste máme obrovský turistický potenciál a nevyužívame ho.

● Myslíš si, že Bratislava je dobrým miestom pre život?
Oproti ostatným mestám má toho ešte veľa čo dobiehať, ale myslím si, že môže byť dobrým miestom pre život. Chcel by som ísť študovať do Prahy, chcel by som sa posunúť do Česka, pretože to je dvojnásobne väčšia krajina. Samozrejme, že na Slovensko sa chcem neskôr vrátiť. Najprv chcem nabrať niečo zo sveta, vidieť a inšpirovať sa a potom sa sem vrátiť

● Keď si hovoril, že sa sem chceš v budúcnosti vrátiť, máš tu nejaké obľúbené miesto?
Bratislavský hrad. Jednoducho mám rád ten výhľad na celé mesto. Čo sa týka podnikov, mám veľmi rád Beabout, môžem povedať, že mám takú úchylku na burge a pizzu. Takže čo sa týka burgrov, jednoznačne Beabout a čo sa týka pizze, mojou srdcovkou je Luigi pizza. Keď som bol malý, tak sme sa tam s kamarátom platonicky zamilovali do jednej čašníčky, stále sme tam chodili a tak sme si toto miesto obľúbili.

● Je niečo, čo by si chcel Bratislavčanom odkázať?
Nech udržujú poriadok. Ľudia hádžu odpadky na zem a aj preto je tá Bratislava taká špinavá, pretože to tomu mestu robia ľudia samotní. Nevidím nič zlé na tom, keď sa ľudia chodia zabávať do mesta, ja to sám rád robím, rád sa zabávam, ale neuznávam, keď niekto rozbíja fľaše a robí bordel. Jednoducho by sa ľudia mali naučiť žiť v mieri.

● Riadiš sa vo svojom živote nejakým mottom?
Šikovným patrí svet.