Dominik Lauko: Talentovaný hudobník

Má síce len 19 rokov, už teraz sa však môže pochváliť mnohými úspechmi. Talentovaný chalan, ktorý hrá na viacerých hudobných nástrojoch, skvelo spieva a dokonca mu nie je cudzie ani divadlo. Čo ho doviedlo k umeniu a v čom vidí Dominik Lauko správny recept na úspech si môžete prečítať v rozhovore s ním.

Dominik, o tebe sa dá povedať, že si vlastne všestranný umelec, kedy a ako si objavil svoj talent? 

Od malička som inklinoval k herectvu, pretože ma ku tomu viedol môj nebohý starý otec. Keď som mal 11 rokov, našiel som jeho gitary a začal som sa na nich sám učiť hrať. V podstate som hudbu nikdy neštudoval, ani som nenavštevoval žiadnu umeleckú školu, som teda samouk.

Aktuálne študuješ na VŠMU v Bratislave, prečo práve táto škola? 

Na konzervatóriu som študoval herectvo, takže som sa s umením stretával už dlhšiu dobu. Na VŠMÚ momentálne študujem Divadelný manažment a tento odbor som si vybral preto, aby som vedel skĺbiť umenie s podnikaním.

Podľa toho, čo som počula, dostať sa na túto Vysokú školu nie je vôbec jednoduché. Čo by si poradil študentom, ktorí sa v budúcnosti plánuju uchádzať o štúdium herectva? 

Človek podľa mňa musí byť presvečený o sebe samom, musí brať na vedomie, že ľudí, ktorí majú rovnaký sen ako on, je veľa, a preto je dobré napísať si plusy a mínusy a vybrať si ten najlepší odbor…

Okrem herectva a gitary sa venuješ aj spievaniu a si dokonca členom kapely. Vedel by si nám o nej povedať niečo viac?

Áno, som členom skupiny MED. Túto skupinu sme založili spolu s mojím najlepším kamarátom. V podstate sme si jedného dňa na školskej chodbe vymysleli kapelu a povedali sme si, že to budeme robiť vždy najlepšie a najkvalitnejšie ako sa bude dať. V minulosti sme hrali len prevzatú tvorbu, pričom sme sa zameriavali predovšetkým na české a slovenské hity. Aktuálne však pracujeme na novom albume, kde budú konečne aj piesne z našej vlastnej dielne.

Nedávno ste s chalanmi vydali nový singel, v ktorom vám dokonca hosťoval aj známy spevák, kto to bol? 

Áno, nedávno sme vydali novú piesen, ktorá sa volá Spomienka na leto. Chceli sme, aby si žiaci, ktorí sa od septembra opäť ocitli v školských laviciach zaspomínali na leto a všetky skvelé chvíľe, ktoré počas neho zažili. Rolu učiteľa si v tomto klipe zahral Robo Mikla.

Okrem toho, že mávaš množstvo koncertov spolu so svojou skupinou, na niektorých eventoch si vieš zaspievať aj sám. Máš už za sebou aj nejaké spolupráce s populárnejšími interpretmi?

Keď som bol mladší hral som na turné so Smola a Hrušky a nedávno som aj spolu s Lukášom Adamcom hosťoval na koncerte Mariána Čekovského.

Hovorí sa, že každý spevák potrebuje nejakú svoju múzu a inšpiráciu, kto je tvojím najväčším speváckym vzorom? 

Mojimi najväčšími vzormi boli vždy Beatles. Páčila sa mi koncepcia ich koncertov. Davová psychóza, ženy kričali, skvelý štýl obliekania..

Dominik, máš iba 19 rokov a za sebou pomerne veľa úspechov, máš na to nejaký recept?

Vo svojej hlave som si vymyslel sen,o ktorom som presvedčený a každé ráno sa budím s tým, že si ho chcem plniť. Nie som možno najlepší spevák ani inštrumentalista, ale aj napriek tomu mi nikto nevyhovorí z hlavy to, čo chcem dosiahnuť. A preto si veľmi vážim najmä ľudí, ktorí prídu na naše koncerty, pretože kvôli nim to má celé zmysel 🙂