COFFEE BROTHERS: Dvaja kamaráti, ktorí premenili lásku ku káve na medzinárodný biznis.

Coffee Brothers vlastnia dvaja mladí a úspešní kamaráti, ktorý si pred tromi rokmi nebáli zobrať na svoje plecia risk.Vypracovali si úchvatnú sieť kaviarničiek.Ich stánky s kávou môžete stretnúť v uliciach Starého mesta, v Nitre, Trnave, Prešove, Košiciach a Budapešti.Ich štýlové vozíky a oblečenie evokujú návrat do 30-40 rokov. Mala som príležitosť vyspovedať Romana Fridricha, jedného zo spolumajiteľov,ktorý mi porozprával ich príbeh.

Ako vám napadla myšlienka predávať kávu na kolesách?

Všetko začalo v roku 2013. V tom období som rozmýšľal do čoho sa pustiť v podnikaní…Stál som raz na zástavke a mal som chuť na kávu, keď v tom okolo mňa prebehol bicyklista. Bol to ten inšpiratívny moment, ktorý vo mne zrodil nápad predávať kávu na pojazdnom bicykli. Myslel som si, že som niečo prelomové  vymyslel, no neskôr som na internete zistil, že tento druh podnikania už vo svete dávno úspešne funguje, hlavne v Nemecku. Tento koncept bol našou inšpiráciou a snažili sme sa do neho  pridať aj našu kvalitu a celkovú identitu. Prevádzky ktoré sme dovtedy evidovali boli vyslovene len pouličnými predajňami káv, nemali v sebe srdce. A tak, sme sa dali dokopy s kamarátom Filipom a začali sme pracovať na vytvorení nášho konceptu Coffee Brothers. Zamerali sme sa na 30-40-te roky, naším hlavným cieľom bolo dať tam myšlienku,hudbu,dobové oblečenie tých rokov a postaviť to celé na kvalite.

Prečo vás zaujal koncept 30-40-te roky?

Inklinoval som k danému obdobiu už dlhšie, bolo veľmi špecifické, fascinujúce a jednoznačne ten štýl pasoval do centra akéhokoľvek mesta

Vieme, že ste začínali s dvoma vozíkmi v Starom Meste. Koľko ich máte momentálne teraz v prevádzke?

Dokopy to je päť kaviarničiek v Bratislave. Konkrétne na Laurinskej, v Obchodnom centre Central, pri Kramároch a na Ekonomickej univerzite. Piatej na teraz ešte zháňame ideálnu lokalitu. Ďalšie kaviarničky sa nachádzajú 2 v Nitre, v Trnave, v Prešove, 2 v Košiciach, bojujeme s Viedňou  a najnovšie dve sú umiestnené v Budapešti.  Aktívne pracujeme na tom, aby sme v budúcom roku otvorili 2 kaviarničky aj v Los Angeles kde sme si už vybavili povolenia. Všetky kaviarničky okrem našich troch v BA sú frachise.

Uvažovali ste aj nad kamennými prevádzkami alebo ostanete verní prvotnému nápadu s kávou na vozíkoch?

Rozmýšlali,určite to máme v pláne do budúcna. Máme na to už aj vytvorený koncept, zatiaľ je to ale len hudba budúcnosti ☺ Možno v roku 2019.

Vaše kaviarničky sú dostupné verejnosti celý rok?

Ako ktoré… snažíme sa, aby fungovali najviac, ale niekedy nám to bohužiaľ počasie nedovoľuje. Keď jemne prší, ostávame v uliciach. Ak je však pod nulou, tak samozrejme nepracujeme.  Vozík by to síce zvládol, ale ľudský faktor hrá veľkú rolu. Štandardne sa snažíme byť dostupní minimálne desať mesiacov v roku. Pokiaľ sa v januári, alebo vo februári zadarí a počasie je prijateľnejšie, tak otvárame. Napríklad v Centrali sme dvanásť mesiacov v roku.

Podľa čoho vyberáte svoj personál do svojich kaviarničiek?

Pravidelne sa nám ozýva veľmi veľa záujemcov. Snažíme sa prijímať takých, ktorí sa stotožňujú aj s konceptom Coffeee Brothers. Pri našom koncepte je potrebné, aby mali naši „bratia a sestry“ pozitívny vzťah ku káve a aby im po všetkých stránkach vyhovoval štýl, ktorý u nás prevláda. K sa s tým spojí aj úsmev, sympatia a ukecanosť, tak máme úplne vyhraté ☺

Akú kávu používate? Môžeme od vás čakať novinky do budúcna na ktoré by sa vaši zákazníci mohli tešiť?

Kávičku máme vlastnú, je to kombinácia krajín Guatemala, Brazília a El Salvador s tým, že je vždy čerstvo pražená a vystupuje pod brendom Coffee Brothers. Chystáme niekoľko noviniek, ktoré však chceme vypúšťať do sveta postupne. Môžem vám ale prezradiť aspoň jednu.. Ak sa nám podarí, tak do Vianoc máme v pláne spojazdniť e-shop. Máte sa na čo tešiť!

Odkaz na záver

Rád by som poďakoval naším zákazníkom za to, že nás tu držia už vyše troch rokov. Len im vďačíme za to, že sa vo veľa mesiacoch nezastavíme ☺ Snažíme sa udržiavať kvalitu a isť s ňou len vyššie a vyššie. To je naša filozofia a myšlienka spoločnosti, ktorú určite nebudeme nikdy meniť. Ešte raz ďakujeme všetkým za priazeň a podporu!

Svet je v rukách tých, čo majú odvahu snívať, dokážu prijať riziko a žiť svoje sny – každý podľa vlastných schopností. —  Paulo Coelho