Anjelský hlas, šikovné ručičky a božský výzor? Toto je definícia dokonalej Lucid!

Lucka ahoj! V prvom rade ti ďakujeme, že si si na nás našla vo svojom nabytom programe čas. Prezraď nám, ako si sa vlastne dostala k svojmu povolaniu?

K môjmu povolaniu som sa dostala tak , že som bola vždy nespokojná s tým: ako si nanášam make-up, ako si robím obočie. Vždy ma inšpirovali časopisy, tak keď som pracovala ako manažérka pre medicínske technológie pre Česko a polovicu Slovenska, som sa prihlásila na vizážistický kurz, ktorý mi dopomohol pochopiť ako ten make-up vlastne funguje. Ďalej som sa už rozvíjala sama spôsobom, že som skúšala make-up na sebe, na sestre, na mamine, a skúšam to dodnes. ☺

V Bratislave máš vlastné štúdio, koľko ti trvalo vybudovať niečo vlastné? A aké boli tvoje začiatky?

Myslím si, že budovanie bolo veľmi dlhé a v celku náročné, lebo vybudovať niečo, nie je len tak, z ničoho nič. Keďže som nemala peniaze nazvyš, a ani nikoho kto by mi to zafinancoval, tak som si to budovala postupne. Začiatky  boli také, že som chodila líčiť zadarmo, po čase som dostala prvý honorár, ktorému som sa veľmi tešila. Presne si pamätám, že to bolo nejakých 30 eur za fotenie kde som strávila vyše pol dňa. Ďaľší krok bol, že som začala chodiť po domácnostiach, navštevovala som klientky. Síce to cestovanie za nimi bolo náročné, no bolo to nutné k tomu aby som sa osvedčila. Po čase som si potom prenajala také malé miesto (bol to vlastne jeden stôl), spojené v jednom štúdii, kde sme boli viacerí. Neskôr som sa prepracovala do samostatného štúdia a som za to neskutočne vďačná, lebo si robím: kedy chcem, ako chcem, a hlavne čo chcem. ☺

Pôsobila si vo viacerých reláciách ako napríklad: “ Nákupné maniačky“ a podobne, líčiš známe celebrity ale aj obyčajné žienky na ich veľké dni ako sú svadba, stužková,… S kým najradšej spolupracuješ? Alebo ti to je úplne jedno?

Rada pracujem na rôznych projektoch, rada sa pripájam ale hlavne ten projekt musí priniesť nejaký odkaz. Najšťastnejšia som keď niečo super zažijem, keď sa niečo nové naučím, mám rada stretnutia s novými ľuďmi. Momentálne sa už snažím vyberať projekty v ktorých sa zapojím, ale pravdupovediac, ja snáď pracujem na všetkom čo sa mi poskytne.

Veľmi rada pracujem so známymi ľuďmi ale rovnako rada aj s takými ľuďmi ako som ja- úplne normálnymi. Otázku čo mi často ľudia kladú: „Lucka, pracuješ aj s nami? So smrteľníkmi?“ (smiech), pre mňa je to vždy úsmevné lebo pracujem s každým kto má záujem! Buď mi to prináša  niečo do portfólia alebo pracujem preto, lebo ma tá práca naozaj baví! Ćo úprimne milujem a vždy ma veľmi poteší, keď sa príde dať niekto nalíčiť z úplne iného mesta a odchádza s úsmevom na tvári. Vtedy mi to naozaj zahreje srdiečko, keď vidím, že si ľudia vážia moju prácu a dôjdu kvôli nej naozaj len na otočku!

Momentálne si k tomu aj maminka na full-time malého krásneho anjelika- Lydie. Zvlásaš aj materstvo aj prácu? Máš vôbec čas aj na seba?

Malinká Lýdia, keď bola v brušku a zistila som túto informáciu, tak som bola veľmi zľaknutá, pretože som vedela,že tá húževnatosť o trošku opadne- a je to aj pravda. Predtým som viac líčila samú seba, snažila som sa dávať svoje práce do veľkého popredia, najmä prostredníctvom sociálnych sieti (Facebook, Instragram). Ako sa Lýdia narodila, som pracovala už v šestonedelí, nedopriala som si ani tú materskú, nakoľko svoju prácu beriem veľmi, veľmi vážne!, a nerada by som bola, kebyže ma nahradili na nejakých projektoch, pretože už sa stalo, že niektorí ma jednoducho vyšachovali z mojich funkcií. Viem, že každý je nahraditeľný, no ja sa snažím aby mi moje projekty ostali.

Čo sa týka mňa, mojej práce a Lýdie… je to naozaj veľmi náročné! Myslím si, že ženy si ani nevedia predstaviť čo všetko musím obetovať, a čo som doposiaľ obetovala, aby som sa dostala na taký level na akom som, nevedia čo to stojí obetí, čo to stojí práce a sebazapierania, koľko času( ak vôbec) venujem sebe- ja môžem povedať s čistým svedomím, že čas na seba vôbec nemám. Vôbec. Čo sa týka veci ohľadom mňa, všetko odsúvam na neskôr, lebo priority sú niekde úplne inde! Mám šťastie, že Lydka je tak kľudné dievčatko, a s pomocou mojej maminy ( niekto má na to manžela, u mňa to je mamina), že sa vie o tú Lydku postarať, to spolu zvládame. Aj keď žijeme veľmi „rýchlo“, ani neviem, že je ráno a už je večer, tak napriek tomu je toto obdobie naozaj krásne a moja Lydka mi robí najväčšie radosti na svete!

Myslíš, že malá Lýdia bude pokračovať v maminych šľapajách?

Už teraz keď sa líčim, si dávam malú Lydinku na kolená, a obzerá sa neskutočne po tých štetcoch (smiech), dokonca sa s nimi aj hrá alebo ich „ožužláva“ (smiech), ale ja by som bola osobne rada, kebyže si vyberie iné zamestnanie, lebo si myslím, že vizážistou je momentálne naozaj veľmi veľa. Ja keď si chcem urobiť srandu poviem: „Polovica ženskej populácie už líči, a druhá polica tetuje “, takže ja by som bola rada, kebyže si vyberie pre tú jej dobu zas niečo originálnejšie! Avšak to má všetko čas, ona sama uvidí čo sa jej páči, čo ju bude baviť a podľa toho nech si vyberie. Ja ju do ničoho, nikdy nútiť nebudem. ☺

Ako vnímaš svoju popularitu? Tešíš sa jej alebo máš niekedy pocit, že je na teba vydávaný veľký tlak a radšej by si bola keby ťa nikto nikde nespoznával?

Úprimne, svoju „popularitu“ som si do nedávna naozaj vôbec nepripúšťala,a ani nemám toľko sebavedomia aby som si také niečo priznala, aj keď som počula, že vo veľkom to je ( nie všetci ma sledujú, ale skoro všetci vedia, čo je Lucidstyle, čo ma nesmierne teší!) . Dalo mi to celé síce zabrať ale o to to je príjemnejšie, keď  kdekoľvek prídem a ľudia mi povedia: „Jeej, vy ste ta Lucid“ (smiech), je to naozaj príjemné. Avšak každá minca má dve strany a aj táto „popularita“ má svoje negatívum,  lebo ľuďom keď nevyhoviete na takej úrovni ako chceli oni, a v takom množstve, tým pádom sa Vám vyhrážajú recenziami, čo ma kedysi veľmi trápilo, no po čase som si povedala, že: „toto je môj život! A ja sa nebudem správať tak, ako niekto chce, budem sa správať podľa toho aká som a ako to cítim“, takže sa stále snažím mať tú svoju tvár a nikomu sa nebudem podlizovať, taktiež to nežiadam od nikoho, u mňa je naozaj najdôležitejšia slušnosť a myslím si, že je mám pokory na rozdávanie…lebo si vážim všetkých ale hlavne samú seba a svoju prácu, podľa toho sa patrične aj správam.

Ešte Vám ďakujem veľmi pekne, že ste mi dali priestor na rozhovor, snáď bude môj rozhovor ľudí baviť

To my Vám ďakujeme, za Vaše krásne a úprimné slová, pozitívnu energiu, ktorá z Vás vyslovene srší, a prajeme Vám a Lydke len to najlepšie a najkrajšie!!!